TR Dublaj-Altyazılı Altyazılı Fragman
11,195 Görüntülenme
7.3 IMDB Puanı

Truva izle

(Troy)
  • Yapım Yılı
  • Ülke , ,
  • Yapım Şirketi Plan B Films, Radiant Pictures, Village Roadshow Prod., Warner Brothers
  • Film Süresi 163 dakika
Senaryo Homer, David Benioff
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 5 ödül & 22 adaylık.
Truva Film Konusu;

Aralarında asırlık bir savaş olan krallıklar artık barışmaya karar vermiş ve Truva kalelerinin kıyısından kalkıp gelen iki prens bu anlaşmayı tatlıya bağlamak üzeredir. Truva prensleri Hektor ve Paris, babalarının egemenliğinde ki, Truvayı temsilen yunan kıyılarına gelmiştir. Krallıkta, aralarındaki olumsuz savaşların sona ermesi, kanlı topraklarda sükunetin sağlanması için büyük bir anlaşma yapılmıştır. Yemekler yenilimiş, içkiler içilmiş ve yapılan anlaşma gereği büyük bir kutlama yapılmaktadır. Hektor krallıkla ilgili anlaşmaları ölçüp biçerken Hektor'ın kardeşi Paris, kralın karısı ile gizli gizli buluşmaya gitmiştir. Hektor bunun bir savaş nedeni ve affedilemez bir durum olduğunu bilsede bu tür bir ortamda elinden hiç birşey gelmez. Paris ve Helen birbirlerine olan aşklarını tazelerken Paris, Helen'e Truvaya gelmesi için teklif yapar. Helen, bir sonlarının olmayacağını, ve peşlerinden binlerce askerin Truva surlarına dayanacağını bilmektedir. Prens Paris ise, Truva surlarının şimdiye kadar aşılamadığını ve kimsenin kendilerine birşey yapamayacağını söyleyerek Helen'in aklını çeler.

Artık ok yaydan fırlamış ve yunan kıyılarından ayrılma vakti gelmiştir. Gemiler okyanusta ilerlerken Paris, abisi Hektor'a birşey söylemek siter. Hektor, Paris'in bir yanlış yaptığını düşünmüştür ama bu kadarıda aklına gelmemiştir. Paris, abisi Hektor'u geminin alt katına götürerek Helen'i gösterir. Hektor bu durum karşısında şoka girip, kardeşini ve Helen'i uyarır. Gemiye hemen geri dönmesini emreder ama, kardeşinin aşkını ayaklarının altındada ezmeye gönlü elvermez. Hektor'un yeni emri Truva'dır!

Asırlır bir savaş, iki kişinin aşk tutkularıyla alevlenmiştir. Artık hiçbir kuvvet barış sağlayamaz ve savaş kaçınılmazdır. Yunan ordusu dünyanın gelmiş geçmiş en büyük ordusunu toplayarak hava ve karadan Truva sınırlarına gelmiştir. Bu ordunun içerisinde en dikkat çeken ekip ise hiç şüphesiz Aşil ve emrindeki bir grup askerdir. Aşil ve askerleri krallığa itaat etmeden kendi çıkarları için savaşan askerlerdir. Bu savaş asırlar boyunca unutulmayacak ve tüm savaşçıların isimleri sonsuza dek hatırlanacaktır... Seyredeger.com iyi seyirler diler.

Troy & Truva (2004) Filmi DetaylarDünyasının belkide gelmiş geçmiş en iyi savaş filmleri arasında gösterilen muhteşem film, özellikle yer ve mekan, oyuncu ve senaryo kalitesi ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Asırlık bir hikayeye dayanan gerçek öyküsü ile, kesinlikle izlenilmesi gereken filmlerden biridir. Truva filmi, 2004 yapımı USA projesidir. 14 Mayıs 2004'te Türkiye'de gösterime giren Troy, 7.3 imdb puanı elde etmiş ve dönemin en çok izlenen filmi olarak uzun bir süre ilk sırada yer almıştır.

En iyi savaş efektleri ve sahneleri ile unutulmayan filmler arasında olan Truva filmi, hdfilmizle7.com ayrıcalığı ile en kaliteli ses ve görüntü kalitesi ile sizlerle. Lütfen bu filmi izledikten sonra değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşın. Sitemizden Troy & Truva filmini izleyen çok değerli misafirlerimize tekrar keyifli seyirler dileriz..

Resimler 14

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

182 yorum