958 Görüntülenme
7.1 IMDB Puanı

Titus izle

(Titus)
Yönetmen
Senaryo William Shakespeare, Julie Taymor
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 4 ödül & 18 adaylık.
Titus Film Konusu;

Tüm Roma halkı Titus'un dönüşünü beklerken coşkulu bir bekleyiş, komutan Titus'un Roma imparatorluğuna adım atmasıyla son bulur. Halk ve kraliyet bu coşkulu zaferi kutlarken, yemekler dağıtılır ihtiyaç sahiplerinede altın ve değerli eşyalar hediye edilir. Tabi tüm bu kutlamalar yalnızca Titus'un Romayı onurlandırmasıyla son bulmamıştır. Yanında getirdiği reğineler dahada önemli sayılacak isimlerdir. Kraliçe ve üç çocuğnuuda esir alınarak Romaya getirmiştir. Titus'un halkına son hediyesi ise, Got krallığından esir alınan üç çocuğu katletmektir.

Kraliçe Tamora, üç evladınında kurban edilmesine göz yummuş ve içinde yaşadığı bu acıyla ayakta durmaya çalışmaktadır ama, bu dik duruşun tek bir sebebi vardır. Tüm bu yapılanların intikamını alıp, kraliyet onurunu ve üç çocuğunun intikamını almaktır. Aradan geçen zamanda Tamora, yarı Romalı gibi davranmaya başlamış ve onlardan biri gibi olmuştur. Amaç ise kralı elde etmektir ve bunuda başarmıştır. İntikam yemini içmiş Kraliçe Tamora, Roma kralı ile evlenir. Roma kralı Starnusu parmağıda doladıktan sonra ise asıl amacına ulaşacaktır. Şimdi intikam saatidir! Seyredeger.com iyi seyirler diler..

Bu muhteşem film özellikle Anthony Hopkins’in seyre deger performansı ile, izleyiciden tam not almayı başarmıştır. Usta isimlerin bir araya getirildiği kadro izlenilmesi gereken fazlasıyla etkili bir sinema filmidir. Romandan uyarlanan Titus filmi, William Shakespeare’in en etkili eserlerinden birini beyazperdeye aktarmıştır.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum