Türkçe Dublaj HD Altyazılı HD Fragman
1,649 Görüntülenme
7.8 IMDB Puanı

Annemle Geçen Yaz izle

(Que Horas Ela Volta?)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Gullane, Africa Filmes, Globo Filmes
  • Film Süresi 112 dakika
Yönetmen
Senaryo Anna Muylaert
Ödüller 34 ödül & 30 Adaylık.
Annemle Geçen Yaz – The Second Mother, Küçük yaşlarda kızını babasına bırakarak evinden ayrılan Val, hizmetçi olarak zengin bir ailenin yanında işe başlar. Ev işleri, temizlik ve diğer görevlerini yerine getiren Val, kendisine tahsis edilen küçük ve havasız bir odada kalmaktadır. İkinci sınıf insan muamelesinin nirvana yaptığı bu oda, yıllardır görmediği kızı Jessica'nın gelmesi ile havasızlığın acısını sonuna kadar çıkaracaktır. Çünkü, Jessica belkide dünyada nadir görülen bir özgüvene sahiptir. İlk olarak Annesi Val'in kaldığı odaya yerleşen Jessica, daha sonra kapıları sonuna kadar açacaktır. Hatta ev sakinleriyle aynı masaya oturup yemek yicek, Evin zengin ve havalı kızı Barbara'ya kahvaltı hazırlattırıp, şimdiye kadar kimsenin girmediği yasaklı yüzme havuzunu bile kendi havuzuymuş gibi kullanacak. O kadar farklı ve kendine güvenen bir yapısı vardır ki, sanki kendisi değilde ev sakinleri misafirmiş gibi davranan Jessica, evin en güzel odasınnda kalmaktada hiçbir mahsur görmemektedir. Keyifli seyirler dileriz...

Aslında filmin ana konusuna bakacak olursak dramın soğuk yüzü insanın iliklerine kadar işliyor ama bir yanda hafif mizahi bir sistem, diğer yanda özgüveni ile tavan yapmış bir Jessica, diğer yanda ise kızını yıllar önce babasının yanına bırakıp terkeden Anne Val.. Kardaki izler gibi yüreklere işleyen modern bir bakış açısı, zenginlerin fakirleri hor görmesi ve ötekileştirmesi, eşitsizlik ve varlıklı insanların kibirleri birçok sınıfsal ayrımcılığa ve yaşamda ki, eşitsizliğe vurgu yapan Annemle Geçen Yaz, kesinlikle izlenilmesi gereken filmler arasında yer alıyor.

Özellikle bir sahne var spoiler vermeden edemeyeceğim.. Zengin ev sahiplerinin çocuklarının kazanamadığı sınavı Val'in kızı Jessica, kazanınca o anki mutluluk ve ezilmişliğin intikamını Val ve kızı Jessica'nın gözlerinde görebiliyorsunuz.. Daha fazla ileriye gitmeden sizleri bu harika filmle başbaşa bırakıyoruz.. Lütfen filmi izledikten sonra değerli yorumlarınızı bizlerle paylaşın. Tekrar iyi seyirler dileriz..

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum