709 Görüntülenme
8.0 IMDB Puanı

Diriliş izle

(The Revenant)
  • Yapım Yılı
  • Ülke , ,
  • Yapım Şirketi Appian Way, New Regency Pictures, M Prods, Anonymous Content
  • Film Süresi 156 dakika
Senaryo Mark L. Smith, Alejandro G. Iñárritu, Michael Punke
Ödüller 3 Oscar Kazandı. Diğer 88 ödül & 187 adaylık.
The Revenant Film Konusu

Gerçek anlamda ağızlar açık izlenecek bir film.. Hele hele başrolde Leonardo DiCaprio gibi bir isim olunca filmin kalitesini anlayabiliyoruz. (Leonardo DiCaprio) Glass, hakim olduğu bölgelerde av yapan aynı zamanda çok iyi bir iz sürücüdür. Büyük kürk firmalarına ayı, kurt ve vahşi hayvan postlarını satmakla tanınır. Yeni bir av hazırlığı için ekiple birlikte yola çıkarlar. Bölge, sandıkları kadar çabuk ulaşılabilir ve rahat av yapılacak bir yer değildir. Aslında bölgenin yerinden ziyade, burada bulunan Kızılderili kabilesi ve Fransız askerlerinin devriye attığı çok riskli bir bölgedir. Ekip, tuzaklarını kurmak için hazırlıklara başlar ama vahşi doğada hiç ummadıkları bir bela tamda burunlarının dibinde belirir.

Dev cüsseli bir boz ayı, aç karnını doyurmak için av ekibine saldırır. Birçok kişiyi öldüren ayı, Glass isimli avcıyıda neredeyse parçalamıştır. Glass, bir şekilde kanlar içinde hayatta kalmayı başarmıştır ama, ağır yaralı olduğu için ekip arkadaşları Glass'ı ölüme terk edip yollarına devam ederler. Glass, vahşi bölgede buz gibi havada tek başına çaresiz kalmıştır. Derin yaraları vardır ve açlıkta bir yandan bastırmaktadır. Glass'ın tek avantajı, daha öncedende buraya avlanmaya çok kez geldiği için bölgeyi iyi bilmesidir. Peki ölüme terk edilen Glass, şimdi ne yapacak.. Sırf kendilerini yavaşlattığı için onu yarı yolda, ölüme terk eden arkadaşlarının peşine mi düşecek, yoksa kendisini ayakta bile duramayacak hale getiren ayıdan intikamını mı alacak?

The Revenant: A Novel Of Revenge kitanından beyazperdeye uyarlanan The Revenant filmi, Alejandro G. yönetmenliğinde uyarlanmıştır. Aksiyon filmi ve Macera filmleri sıralamasında yer bulan The Revenant filmi 8.0 imdb derecesi ile ödüllendirilmiştir. 22 Ocak 2016'da Türkiye'de gösterime giren Diriliş filmi, Seyredeger.com farkı ile hd izlemeniz için sizlerle. İyi seyirler dileriz..

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın