Türkçe Dublaj HD Altyazılı HD Fragman
2,603 Görüntülenme
8.5 IMDB Puanı

Prestij izle

(The Prestige)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Newmarket Productions
  • Film Süresi 130 dakika
Senaryo Jonathan Nolan, Christopher Nolan, Christopher Priest
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. Diğer 6 ödül & 43 adaylık.
Prestij Film Konusu;

Henüz çaylak olan iki sihibaz Alfred ve Robert 19.yy'ın Londra'sın da gösterilerin ve şovların en parlak gö alıcı sokaklarında, kendilerini farkettirmek için çabalayan iki hırslı arkadaşlardır. Bu yola öncelikle birlikte çıkan iki meraklı arkadaş öylesine hırslıdırlar ki zaman sonra sihirbazlığa dair keşifler yapıp kendilerini geliştirdikçe, birbirlerine karşıda mesafeleri çoağalacak hattta bununlada kalmayı rakip olmaya başlayacaklardır. Londra onları çok sevmiştir, sokaklarda rock grupları onların gösterisine dair besteler çalmaktadır, insanlar biletleri kapmak için heyecanla beklemektedirler.

Bu mesleğin olmazsa olmazlarından olan asistanlar ise ikisinin ortak arkadaşı ve çok değer verdikleri Julia'dır. Julia Alfred'in özel bir gösterisi sırasında talihsiz bir kaza sonrasında ölür ve bu durumdan ötürü Robert, Alfred'i suçlar. Aralarındaki gerilim artık çoktan kıskançık ne nefrete dönüşmüştür. İkisi de hırsla gece gündüz uyumadan gösteri bulmaya çalışırken bir diğeri,başarı yakalayan ilizyonun'u ifşa etmenin peşine düşer. Birbirlerine sadece mesleki anlamda değil, psikolojik anlamdada zarar veren sihizbazlar, bunu farketmeyip daha büyük olayların perdesini aralamaktan çekinmeyeceklerdir.

Seçmece filmlerle sıraladığımız imdb top 250 filmler listemizde 47. sırada The Prestige filmi bulunuyor. Oldukça sürükleyici ve kaliteli bir yapım olan Prestij filmi, en güzel görüntü ve ses kalitesi ile sunulmuştur. 8.5 imdb puanı bulunan filmi, Altyazılı ve Türkçe dublaj izleyebilirsiniz. Seyredeger.com iyi seyirler diler..

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum