1,362 Görüntülenme
8.9 IMDB Puanı

Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü izle

(The Lord of the Rings: The Return of the King)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi New Line Cinema, Saul Zaentz Company
  • Film Süresi 201 dakika
Yönetmen
Senaryo J.R.R. Tolkien, Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson
Ödüller 11 Oscar Kazandı. Diğer 198 ödül & 124 adaylık.
Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü Film Konusu

Rohan savaşı, insanların ve kralların gücünü oldukça azaltmışken Sauron son savaş için gözünü Gondor'a çevirir. Gandalf yanına Piipin'i alarak aklını yitirmiş olan kral vekili Denethor'u uyarmaya ve askeleri savaşa hazırlamaya gider. Oğlu Boromir'in ölümünü bir türlü kabullenemeyen Denethor bu savaşa karşı duyarsızdır. Karanlık her tarafı kuşatmakta Sauron'un orduları yola çıkmak üzeredir. İnsanlar bu büyük orduya karşı çaresiz olduklarını bilselerde çare aramaktan asla vazgeçmeyeceklerdir.

Elf Prensesi Arwen babasından tılsımlı kılıcı tekrar ateşde dövmesini isteyerek İsildur'un tek varisi olan Aragorn'a ulaşmasını sağlamıştır. Yanında Legolas ve Gimli ile birlikte ölü diyara giden İsildur'un varisi tüm ruhları onun adına savaşmaları için davet eder ve eğer kabul ederlerse onları lanetlerinden azad etme sözü verir. Savaş en acımasız şekilde başlamışken, gölge diyarına doğru ilerleyen Frodo'nun gücü bitmek üzeredir. Yüzük artık çok daha fazla ağırdır. Gollum'un hain tuzağından sonra biricik dostu Sam'in yardımı ile tekrar Cehennem Kuyusuna doğru ilerleyen küçük hobbitler pes etmeyi bir an bile düşünmemektedirler.

Gondor surlarında savaş Sauron'un üstünlüğünde devam ederken Roharrimler ve Elfler desteğe gelirler. Düşmanın en güçlü savaşçılarından olan Kara süvariler herkesi telef ederken savaşa gizlice katılan Rohan tahtının varisi prenses Eoweyn en güçlü süvariyi öldüecektir. Tüm engellere rağmen Cehennem çukuruna gelen Frodo ise yüzüğü atmak yerne takmayı tercih edince vahşetin boyutu kısa bir sürede olsa değişecektir. Sauron gözünü tamamen yüzüğün taşıyıcına çevirince Gondor'un tek varisi Kral Aragorn ordusunu geri dönmemek üzere toplayıp yok edici gücün kalesine dayanacaktır.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

12 yorum