Moly Fragman
541 Görüntülenme
8.5 IMDB Puanı

Aslan Kral İzle

(The Lion King)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Walt Disney Pictures
  • Film Süresi 88 dakika
Senaryo Irene Mecchi, Jonathan Roberts, Linda Woolverton, Burny Mattinson, Barry Johnson, Lorna Cook, Thom Enriquez, Andy Gaskill, Gary Trousdale, Jim Capobianco, Kevin Harkey, Jorgen Klubien, Chris Sanders, Tom Sito, Larry Leker, Joe Ranft, Rick Maki, Ed Gombert, Francis Glebas, Mark Kausler, J.T. Allen, George Scribner, Miguel Tejada-Flores, Jenny Tripp, Bob Tzudiker, Christopher Vogler, Kirk Wise, Noni White, Brenda Chapman
Ödüller 2 Oscar Kazandı. Diğer 37 ödül & 35 adaylık.
Her yaştan insanın içini ısıtan bu harika animasyon filmi, gerçekten izlenilmesi gereken en iyi animasyon filmlerinden bir tanesi. Aslan Kral 1994 filmi babasının tahtina tanıklık eden sevimli aslan yavrusu Simba ve arkadaşlarının meraklı dünyasını konu ediniyor. Simba, bu sevimli hayatın içerisinde tehlikelerle dolu ormanda büyüyecek ve günü geldiğinde bu ormanın kurallarını kendi belirleyecek. Kötü kalplilerin sürekli zalimlik yaptığı ormanda Simba ve arkadaşlarının görülmeye değer kükreyişi sizlerle. Seyredeger.com iyi seyirler diler..

imdb top 250 en iyi filmler listesinde 33. sırada yer alan muhteşem animasyon filmi, muazzam derecede keyif veren bir aile filmidir. Evlerinizde oturup pandemi döneminde izlenecek filmler arıyorsanız hiç düşünmeden bu huzur veren sinema filmini izleyin. Film, her türden yaşa hitap eden senaryosu ile dikkatleri üzerine çekerek seyre deger bir sinema keyfi sunuyor. Özellikle aileyle izlenecek filmler arasında olmasıda, çocuklu aileler için ilk tercih edilen animasyon filmleri arasında yer alıyor.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

11 yorum