Türkçe Dublaj izle HD Altyazılı İzle HD Fragman
809 Görüntülenme
8.6 IMDB Puanı

Yedi – Se7en izle

(Se7en)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi New Line Cinema
  • Film Süresi 127 dakika
Yönetmen
Senaryo Andrew Kevin Walker
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 29 ödül & 41 adaylık.
Yedi - Se7en Film Konusu;

İzini ruh gibi saklayan bir seri katil, ara vermeden vahşi cinayetlerine devam etmektedir. Bu katili biran önce yakalamak için iki polis memuru göreve atanır. Polis memurları kurbanlarını işledikleri günahlara göre seçen bu vahşi katilin izinü sürmeye başlarlar. Seri katil, kurbanlarını özenle ve dikkatle seçerken genelde 7 günahı işleyenleri tercih ediyor. Bu günahlar ise çok kibirli olanlar, insanları küçümseyen ve şevhet ile ilgili günahlar işleyenlerdir.


40 adaylık, 1 Oscar, 26 farklı festivaller ve yapım proje ödülü, ile dünya sineması'nın en değerli filmlerinde biri ile sizlerleyiz. Listemize jet hızıyla aldığımız Se7en filmi, Brad Pitt, Daniel Zacapa, Morgan Freeman isimlerini bir araya getiren son derece organize bir sinema projesidir. Beyazperde'nin altın yapımların'dan biri olan bu muhteşem film, 1995 yapımı ve Suç filmleri sıralamasında yer alıyor. 16 Şubat 1996'da Türkiye'de gösterime giren Yedi – Seven (Se7en) filmi, daha ilk 5 günde 14.000.000 Amerikan doları kazanmıştır. Sinema klasikleri'nin zirve basamakların'da yer alan film, katıldığı en iyi kurgu film yapımı projesin'de hiçbir ödül alamamış ve bu yüzden sinema severlerin yoğun baskılarının'da hedefi olmuştur.

Film, İmdb Top 250 listesinin 20. sırasında yer alırken, toplam 1.470.056 oylama ile 8.6 imdb puanı elde etmiştir. David Fincher'ın yönetmenliğini yaptığı film, 127 dakikalık süreden oluşuyor. Seyredeger.com iyi seyirler diler..

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum