1,382 Görüntülenme
8.3 IMDB Puanı

Bir Rüya İçin Ağıt izle

(Requiem for a Dream)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Thousand Words, Industry Entertainment, Truth and Soul Pictures, Bandeira Entertainment, Requiem for a Dream LLC, Artisan Entertainment, Protozoa Pictures, Sibling Productions
  • Film Süresi 102 dakika
Senaryo Hubert Selby Jr., Hubert Selby Jr., Darren Aronofsky
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. Diğer 37 ödül & 69 adaylık.
Bir Rüya İçin Ağıt Film Konusu;

Film tarihi'nin en iyileri arasında yer alan Requiem, aslında ağır bir dramayı hayatlarımıza aktarmaktadır. Hikaye üç kişi arasında dönmektedir. Hayattan oldukça kopuk ve Tv yarışma programı bağımlısı olan bir anne, onun gitikçe batağa sürüklenen oğlu ve kız arkadaşının hikayesi. Uyuşturucu bağımlısı olan genç, para bulmak için annesinin Televizyonunu satmaktan çekinmedği gibi ona oldukça kötü davranmaktadır. Bir gelen bir telefon ile havalara uçan anne ise izlediği yarışma programında, yarışmaya katılmaya hak kazanmıştır ve ödül hayalindeki kırmızı elbiseyi giyebilmekdir. Kiloları fazla olan kadın bir diyetisyene gidip ilaç kullanmaya başayınca işin dozu abartıya kaçacak ve zaman içinde kontrolsüz bir zayıflama yaşayacaktır. Diğer yandan bağımlı oğlu ve kız arkadaşı pisliğin içine düşmüş çırpınmaktadırlar. Kolay yoldan para kazanacapını düşünen genç illegal satış yaparken yakalanır ve kolunda oluşan yaralardan dolayı iyileşemez, kız arkadaşı ise uyuşturucu uğruna sex partilerinde kendisini pazarlamaya devam edecektir.

En iyi sıralamada imdb top 250 listesinin 91. sırasında yer alan Bir Rüya İçin Ağıt film, 8.3 imdb puanı ile dram filmleri arasında yer alıyor. Ellen Burstyn, Jared Leto, Jennifer Connelly isimlerinin başrollerde buluştuğu filmin yönetmenliğini ise Darren Aronofsky yapmıştır. Seyredeger.com iyi seyirler diler..

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum