7,748 Görüntülenme
8.7 IMDB Puanı

Guguk Kuşu izle

(One Flew Over the Cuckoo's Nest)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Fantasy Films
  • Film Süresi 133 dakika
Yönetmen
Senaryo Lawrence Hauben, Bo Goldman, Ken Kesey, Dale Wasserman
Ödüller 5 Oscar Kazandı. Diğer 32 ödül & 15 adaylık.
Guguk Kuşu Film Konusu;

Tüm tabuları yerle bir eden harika senaryosu ve muhteşem kadrosu ile vizyon semalarını yerle bir eden muhteşem ötesi bir film sizlerle. İmdb top 250 listemizin 1. sırasında yer alan Guguk Kuşu filmi, 8.7 imdb puanı ile gerçekten ölmeden önce izlenecek filmler arasında yer alıyor. 20 Nisan 1981'de Türkiye'de gösterime giren bu harika film 1975 yapımı ve Dram filmleri kategorisin'de yer alıyor.

Kült filmler arasında yerini zirve surlarında koruyan One Flew Over the Cuckoo's Nest filmi, Randle P. McMurphy isimli bir mahkumun sıradışı hayatını ele alıyor. Randle P. McMurphy, tutuklu bulunduğu hapishane'den kurtulmanın yollarını arayan, ve bunun içinde deli numarası yapan kafadan kırın bir kişiliktir. Durumun gittikçe kritik noktalara bağlanması ile Randle P. McMurphy, akıl hastanesine sevk edilir ve kafadan kontak raporu alır. Burada yeni arkadaş ve yetkililerle tanışan Randle P. McMurphy, daha ilk başlarda göze batan sima olmuştur. Akıl hastanesin'de görevli hemşire Rathced, yeni hasta Randle'i yakın takibe almaya başlamıştır bile.

Filmde özellikle performansından dolayı Jack Nickolson'ı kutlamak gerekiyor çünkü, bu rolde o kadar muhteşem bir performans sergilemiş ki, izleyenlerin büyülenmemesi elde değil. Sinema klasikleri arasına adını yazdıran Guduk kuşu filmi, hdfilmizle7.com farkındalığı ile siz değerli kullanıcılarımıza sunulmuştur. iyi seyirler dileriz..

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

9 yorum