959 Görüntülenme
8.4 IMDB Puanı

İhtiyar Delikanlı izle

(Oldboy)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Egg Films, Show East
  • Film Süresi 120 dakika
Yönetmen
Senaryo Garon Tsuchiya, Nobuaki Minegishi, Chan-wook Park, Chan-wook Park, Joon-hyung Lim, Jo-yun Hwang
Ödüller 40 ödül & 20 Adaylık.
İhtiyar Delikanlı Film Konusu

Sebebi belirsiz bir şekilde hücreye atılan Oh Dae-Soo, burada sorgusuz sualsiz 15 sene kalmıştır. Hiçbir nedeni olmadan burada yıllarca tutulan Oh Dae-Soo, aradan geçen 15 yıldan sonra yine bilmediği bir sebeple serbest bırakılmıştır ama, bu sefer parası çoktur kıyafetleri güzel ve cep telefonuda vardır. Ama, Oh Dae-Soo'nun anlamadığı birşey vardır. Tüm bunlar ne anlama geliyor.. Sebepsiz yere 15 yıl boyunca bir hücrede hapis yattı, bunun elbbette bir intikamı olmalı!


Cannes'da Jüri Büyük Ödülü sahibi olan Oldboy filmi, Aksiyon ve gizem türleri arasında yer alan fazlasıyla sürükleyici bir filmdir. Yönetmenliğiği Chan-wook Park'in yaptığı film imdb top 250 film listesinin 68. sırasında yer alırken, 8.4 imdb puanı ile ödüllendirilmiştir. Kafayı fazlasıyla çektiği birgün, ortadan aniden kaybolan ve 15 yıl kokmuş bir hücrede esir düşen bir adamın değişik, etkileyici hikayesi sizlerle.


Çok fazla sarsıntılı bir filme benziyor izlemediğim içim gerekli yorumuda yapamıyorum ama, aldığı ödül ve film yorumcularının değerlendirmelerine bakınca harika bir sinema filmi olduğu belli oluyor. Katıldığı ödül törenlerinde diğer filmlerden vasat görünsede, ödül alacak filmleri geride bırakıp en gözde yapımlardan biride olmayı başarmıştır. Aslında bu başarının en büyük payıda hiç şüphesiz Quentin Tarantino'nun o dönem Jüri başkanı olmasıdır. Sitemiz Seyredeger.com üzerinden İhtiyar Delikanlı filmi izleyen değerli seyircilerimize keyifli seyirler diler..

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın