HStream FRAGMAN
217 Görüntülenme

Mahalleden Arkadaşlar izle

Mahalleden Arkadaşlar 2022 yerli yapımı olan Alper Kul, Nurgül Yeşilçay ve Murat Akkoyunlu'nun başrolde yer aldığı komedi filmini 1080p hd full izleyin. Film konusu: Selçuk Aydemir'in 2015 yılında yayımlanan aynı isimli kitabından uyarladığı Mahalleden Arkadaşlar, 90'lı yılların başındaki bir mahalle ortamını, bu mahallede zıpır yönüyle dikkat çeken bir çocuğun gözünden anlatıyor.

90’lı yıllarda geçen nostalji dolu sıcak bir aile filmi olan Mahalleden Arkadaşlar, küçük bir mahallede yaşayan Selçuk adındaki bir çocuğun hayatına odaklanıyor. İdolü olarak gördüğü İsmet’in gözüne girp, çetesine katılmak isteyen Selçuk, bu amaçla yakın arkadaşlarıyla birilikte bir çete kurar. Mahallenin altını üstüne getiren Selçuk ve arkadaşları bu süreçte kendilerini türlü maceraların içinde bulur.

Yapımcılığını Murat Cemcir ve TR 40 33 Productions üstlendi. 1990'lı yılların samimi mahalle ortamını afacan, cin fikirli bir çocuğun gözünden anlatan filmin oyuncu kadrosunda Nurgül Yeşilçay, Alper Kul, Murat Akkoyunlu, Esat Polat Güler, Şahin Kendirci ve Yılmaz Gruda gibi isimler yer alıyor.

Çekimleri üç yıl önce tamamlanan ve ilk olarak 2020'de vizyona girmesi planlanan filmin vizyon tarihi, COVID-19 pandemisi nedeniyle birkaç kez ertelendi. Uzun süredir merakla beklenen "Mahalleden Arkadaşlar" 4 Kasım'dan itibaren sinema salonlarında izleyicilerle buluşacak.

Aydemir'in kendi çocukluğundan esinlenerek kaleme aldığı hikayenin beyaz perde uyarlamasında Nurgül Yeşilçay annesini, Alper Kul ise babasını canlandırıyor. "Olanlar Oldu", "Can Dostlar" gibi filmlerle sinemaya adım atan Esat Polat Güler ise Aydemir'in çocukluğuna hayat veriyor.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın