Türkçe Dublaj Altyazılı Dublaj Fragman
921 Görüntülenme
8.4 IMDB Puanı

Joker izle

(Joker)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Bron Studios, Creative Wealth Media Finance, DC Comics
  • Film Süresi 122 dakika
Yönetmen
Senaryo Todd Phillips, Scott Silver, Bob Kane, Bill Finger, Jerry Robinson
Ödüller 2 Oscar Kazandı. Diğer 116 ödül & 235 adaylık.
Joker Film Konusu;

Hasta annesi ile hayata karşı yaşam mücadelesi veren Arthur Fleck, aynı zamanda psikolojik yardım almaktadır. Gündüzleri palyaço olup insanları güldürerek para kazanmaya çalışan Arthur aslında çok mutsuz ve yalnızdır. Son günlerde ise, işte karşılaştığı zorluklar onun sabrını hayli zorlamaktadır. Bilirsiniz düşene tekme vurmak deyimi dünyada epey yaygın bir kavramdır. Akşamları annesi ile birlikte izlediği ve keyf aldığı tek program Murray Franklin'in sunduğu talk show'dur. Kendisine ait gizli ajanda da komedi replikleri yazan Arthur, bunları bir gün Murray'ın karşısında sergilemeyi hayal etmektedir.

Bir gün işi ile büyük bir sorun yaşayan Arthur çaresiz bir şekilde metroya binerek evinin yolunu tutar, haksızlığa uğraşmış olmanın ve işten kovulmanın etkisi ile oldukça dengesizdir. Bunu üzerine metroda iki zengin şımarık gencin bir kızı taciz etmesine şahit olur ve kendisini tutamayıp tepki vererek ortadan kaybolur. İşin gizemli kısmı ise, iş dönüşü olduğu için yüzü tamamen palyaço maskesi ile kamufule halindedir.Diğer yandan annesinın hastalığı ağırlaşınca babası hakkında ki bilinmeyen gerçeklerde su yüzüne çıkacak Arthur kaos yaşayan beyin ve kalp hücreleriyle başa çıkamayıp içinden gelen herşeyi yapmaya başlayacaktır.

Kısa süre içinde metroda yaşanan olay ülkede büyük yankı uyandırır ve hiç beklemediği bir şekilde kahraman ilan edilir. Magandalar şehrin her yerinde onu desteklemek adına protestolar düzenler. Talk show'un ünlü sunucusu Murray Franklin durumdan faydalanmak adına Joker'i programına davet edip onunla eğlenerek insanları güldürmeyi planlar. Programa katılan Arthur yıllardır hayal ettiği sunucunun art niyetli olduğunu görünce kısa bir hüzün yaşayacak ve akabinde ise programa damga vuracak bir vahşet yaşatacaktır.

Joker Filmi Oyuncu Kadrosu

Muhteşem isimlerin bir araya geldiği filmde Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz isimlerini bir arada görmek filmin kalitesini hemen ortaya koyuyor. Oyuncuların kalitesi kadar gösterdikleri muhteşem performans sinema serverleri cezbetmeye yetiyor. Canada & ABD ortak yapımı bu süper başyapıştın yapım şirketi ise, Warner Bros. Pictures firmasıdır. Dünya sineması ve Holywood'ın süperstarlarını bir araya getiren bu film için, 120 milyon dolar gibi bir bütçe harcanırken, 900 bin dolarlık bir hasılatıda kasasında görmüştür. Joker 2019 filmi'nin dünya reklamları tanıtımı, sosyal medya ve diğer platformlarda tanıtım reklamları için ise tam, 200 milyon dolarlık bir harcama yapılmıştır.

Joker Filmi Detaylar

Usta yönetmen Todd Phillips'in kaleme aldığı Joker filmi, 4 Ekim 2019'da Türkiye'de gösterime girmiş ve gösterime girdiği günden bu gününe kadar büyük bir ilgiyle izlenmiştir. Filmin çıkış döneminde denk gelen ve aynı kalitede dünya gündemini sarsan bir diğer film ise Parazit filmi olmuştur. İki filmde pandemi süresince evdekalıp film izleyenler için vazgeçilmez yapımlar arasında ilk 10 sırada yer almaktadır. Joker filmi imdb top 250 listemizin 62. sırasında yer alırken 8.3 imdb puanı ile gerçekten aldığı dereceyi sonuna kadar hakediyor. Tür olarak Dram filmleri arasında yer bulan film, 122 dk. süreden oluşmaktadır. Seyredeger.com iyi seyirler diler..

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum