Türkçe Dublaj Altyazılı Fragman
918 Görüntülenme
8.6 IMDB Puanı

Yıldızlararası izle

(Interstellar)
Senaryo Jonathan Nolan, Christopher Nolan
Ödüller 1 Oscar Kazandı. Diğer 43 ödül & 148 adaylık.
Yıldızlararası Film Konusu;

Cooper, eskiden biliminsanı olarak uzay istasyonunda görev yapan bir bilimcidir. Ama şimdi küçük kızı Murph, ve büyük babası ile sade bir hayat yaşamaktadır. Büyük tarlalardan oluşan toprakları mısır ekerek tarım işini ele alan Cooper, zamanının çoğunu tarlalarda geçirir. Bu sırada ise büyük baba Donald, küçük torunu ve haddinden fazla zekaya sahip olan Murph, ile ilgilenir. Birgün Cooper'a hiç beklemediği ama özlem duyduğu bir teklif gelir. Bu teklif Yıldızlararası seyahat ile tüm kainatı ilgilendiren zorlu bir incelemedir. Bilim ve insaalığı ikiye ayıran bu görev, sanılandan daha tehlikeli ve geri dönüşü olmayacak kadar risklidir. Ama Cooper, teklifi kabul ederek bilim ve dünya düzenine yardım edecektir.

Film usta yönetmen Christopher Nolan ve Jonathan Nolan'ın beraber katkı sağladığı başyapıtlar arasındadır. İkilini kaleme aldıkları Interstellar film'de Michael Caine, Bill Irwin, John Lithgow, Collette Wolfe, David Oyelowo, Timothée Chalamet, Mackenzie Foy, Ellen Burstyn, Anne Hathaway ve sinema dünyası'nın en değerli oyuncularından biri Matt Damon gibi isimler yer alıyor. 170.dk süreden oluşan film, 8.6 imdb puanı almıştır. 7 Kasım 2014 tarihinde gösterime giren film, Macera ve Bilim Kurgu filmleri arasında yer alıyor.

Sinema dünyası'nın en önemli filmlerinden biri olan Yıldızlararası, imdb top 250 filmler listesin'de 29. sırada yer alıyor. Filme ilham kaynağı ise, ünlü fizikçi S. Thorne'nun en önemli senaryoların'dan biri olan 'Solucan Delikleri'n den alınmıştır. iyi seyirler dileriz.. Seyredeger.com

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

9 yorum