1,671 Görüntülenme
8.8 IMDB Puanı

İyi, Kötü ve Çirkin izle

(The Good, the Bad and the Ugly)
Yönetmen
Senaryo Luciano Vincenzoni, Sergio Leone, Agenore Incrocci, Furio Scarpelli, Luciano Vincenzoni, Sergio Leone
Ödüller 3 ödül & 6 Adaylık.
Çok farklı tiplemeleri bir araya getiren Il Buono, il brutto, il cattivo filmi, kült filmler arasında yerini koruyan ve belkide en çok seyredeger film olarak görünen sinema filmidir. Filmde İyi ve çirkin birlikte hareket eden iki silah arkadaşıdır. Çirkin ve İyi, biraz kurnaz ve para getirisi olan işleri kollarlar. Yalnız bu kurnazlıkları aranan adamlar olmasının önüne geçemez çünkü Çirkin, en azılı suçlular listesinin başındadır ve yakalanması için tüm eyalette çalışmalar yapılıyor.

Kurnaz İyi'nin aklına mukemmel bir fikir gelir. Arkadaşı Çirkin'i adalete teslim edip ödül parasını alır tabi bu teslimiyet arkadaşını satmayla alakalı değildir çünkü, nasıl teslim ettiyle öylede kurtaracaktır. Bu sebeplede hem arkadaşını kurtarmış, hemde yüklü miktardaki paranın sahipleri omuştur. İkilinin arkadaşlıkları ortaya çıkan bir dedikodu ile sekteye uğrar. Kulaktan kulağa yayılan bu dedikodu, paha biçilmez bir hazinenin haberidir. İyi ile Çirkin'in dostukları bozulmaya başlarken ortaya üçüncü bir kişi yani, Kötü çıkar. Üçünkü kişininde ortaya çıkasıyla olaylar içinden çıkılmaz bir hal alır. Peki İyi, Kötü ve Çirkin karakterleri şimdi ne yapacak. Hep birlikte mi hareket edecekler yoksa ortaya çıkan bu hazineye tek bir kişimi sahip olmak siteyecek.

Dünyanın en best listesi yani, imdb top 250 filmleri sıralamasın'da 9. sırada yer alan İyi, Kötü ve Çirkin film)i, 697.650 oylama ile 8.8 imdb puanını hak kazanmıştır. Wester filmler kategorisinde yer bulan 1966 yapımı film, 161 dakikalık bir süreden oluşmaktadır. Lüt filmler arasında en çok tercih edilen yapım olan bu harika filmin başrollerinde ise Clint Eastwood, Eli Wallach, Lee Van Cleef isimlerini izliyoruz. Yönetmenliğini Sergio Leone'nın yaptığı filmi hdfilmizle7.com farkıyla full hd 1080p izleyebilirsiniz. iyi seyirler dileriz..

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

11 yorum