2,554 Görüntülenme
8.5 IMDB Puanı

Gladyatör izle

(Gladiator)
  • Yapım Yılı
  • Ülke , , ,
  • Yapım Şirketi Universal Pictures, Scott Free Productions, DreamWorks Pictures
  • Film Süresi 155 dakika
Yönetmen
Senaryo David Franzoni, David Franzoni, John Logan, William Nicholson
Ödüller 5 Oscar Kazandı. Diğer 54 ödül & 106 adaylık.
Gladyatör Film Konusu

Disiplimli bir asker olan Maximus, ordu ile gittiği her savaştan üstün başarılar elde ederek Roma imparatorluğunu her zaman onurlandırmıştır. Kendisinin sadık ve korkusuz bir asker olması, Roma imparatorluğu'nun güvenini kazanmıştır ki, bu güven Maximus'u krallıkta en çok güvenilen adam haline getirmiştir ama, Kral'ın oğlu Commodus, bu durumdan hiç memnun değildir. Sinsi ve korkak bir evlat olan Commodus, babasının ölümünede sebep olarak Kral tahtına oturmak ister. Tahta çıkmayı en çokta Maximus'u yok etmek için ister ve Taht artık Commodus, egemenliğinde olur. İlk emri ise, Maximuss ve ailesinin katledilmesidir. Askerler Maximus'un köyünü basarak karısını ve çocuğunu acımasızca öldürür fakat Maximus hain pusudan kurtulur. Maximus için bu hayatta tek bir seçenek vardır oda intıkam almaktır. Maximus, gladyatör eğitim kamplarında tam bir çelik haline gelir ve Maximus Roma gladyatörleri arasında en iyisi olur. Kılıcından geçen herkesi kanını, Roma'nın acımasız savaş kumlarına döken Maximus artık kendi intikamına çok yakındır ve bu intikamı Commodus, adım adım ensesinde hissetmektedir.

2000 yılında gösterime giren Gladiator, bir çok ödülün sahibi olarak dönemin en çok aranan ve izlenen filmi olmuştur. imdb top 250 listesinin 40. sırasında yer alan Savaş filmi, 8.5 imdb puanı almıştır. Yönetmenliğini Ridley Scott, isminin kaleme aldığı muhteşem filmin oyuncu kadrosunda Joaquin Phoenix, Connie Nielsen gibi isimler yer alırken, en dikkat çeken isim ise Maximus karakteri ile Oscar ödüllü oyuncu Russell Crowe'dir.

Yeni Zelandalı usta oyuncu Russell Crowe'in başrollerde yer aldığı Gladyatör filmi, Macera ve Aksiyon filmleri kategorisinde yer alıyor. Türkiye'de 19 Mayıs 2000 tarihinde gösterime giren film juriden 1.361.288 oy almıştır. ABD ve İngiltere ortak yapımı film; En İyi Film Akademi Ödülü, En İyi Film Altın Küre Ödülü, BAFTA En İyi Film Ödülü, gibi farklı ödüllerinde sahibi olmuştur. Seyredeger.com iyi seyirler diler..

Resimler 4

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

10 yorum