724 Görüntülenme
7.0 IMDB Puanı

The Platform izle

(El Hoyo)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Basque Films
  • Film Süresi 94 dakika
Senaryo David Desola, Pedro Rivero, David Desola
Ödüller 12 ödül & 24 Adaylık.
The Platform Film Konusu

Kişiye göre değişkenlik gösteren bir hapishanede olduğunuzu düşünün.Dik şekilde konumlandırılmış hücreler ve içlerine yerleştirilmiş iki mahkum. 42 kattan oluştuğu düşünülen bu hücerelere hergün yemek dağıtılımı yukarıdan başlayarak yapılmaktadır. Üs katta en iyi şefler tarafından organize edilen beton masaya her türlü yiyecek büyük bir titizlikle hazırlanıp mahkumlara sırayla ve kısa bir süre ile indirilmektedir.

İlk kattakiler yedikten sonra, aşağı inen masa son hücreye kadar ilerler. Fakat yemekler henüz orta kata gelmeden tükenmektedir.Diğer yandan ise 20 günde bir mahkumlar uyutularak yerleri değiştirilmektedir. Mesela bugün 10. katta olan mahkum 20. gün sonra 30. katta uyanabiliyor. Açlıkla olan büyük savaşta insanlar çaresizlik içinde kalıyor ve çok acımasız bir savaş başlıyor.

Hafif bir ceza yüzünden ıslah edilmek amacıyla ve kendi isteği ile bu hapishaneye düşen genç adam, burada asıl yaşanan vahşeti görünce, baş kaldırmak için plan yapıyor ve alt katlara yemeğin ulaşması için üst kattaki mahkumlara çağrıda bulunuyor. Diğer yandan hücre arkadaşı, yaşlı adam değişken ve gizemli hareketleriyle ona küçük bir plan hazırlamaktadır. Ne kadar adalete ulaşmanın çabasını versede karışılığını bulamayan adam kendisi çaresiz kaldığında sistemin işkeyen vahşetine eşlik ederek hayatta kalma mücadelesine devam edecektir.

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

1 yorum