Bölüm 1 HD Bölüm 2 HD Fragman
483 Görüntülenme
8.3 IMDB Puanı

Çifte Tazminat izle

(Double Indemnity)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Paramount Pictures
  • Film Süresi 107 dakika
Yönetmen
Senaryo Billy Wilder, Raymond Chandler, James M. Cain
Ödüller 7 Oscar Adaylığı. Diğer 2 ödül & 2 adaylık.
Çifte Tazminat Film Konusu;

Neff oldukça çekici bir sigortacıdır. Bir gün iş için gittiği sigortalama esnasında, Phyllis adında bir kadınla karşılaşır. İlk başlarda nezaken görüşen bu çift daha sonra kadının isteğiyle daha sık görüşecektir. Çünkü oldukça güzel ve çekici olan Pyhllis'in kafasında Neff'i planlarına dahil etmek vardır. Kocasını öldürmeyi planlayan kadının amacı hem ondan kurtulmak hemde sigortadan alacağı para ile çok zengin olmaktır.

Yaşadıkları aşk ilişkisini kullanarak planını Neff'e anlattığında genç adam bunu ısrarla reddeder. Fakat zaman sonra nefsine yenik düşerek sevgilisinin teklifini kabul edecek. Korkunç aşıklar planlarını işleme koymaya başladığında, başlarına hiç hesap etmedikleri farklı farklı olaylar gelmeye başlayınca işin ve aşkın rengi çoktan değişmiş olacak. Neff büyük pişmanlık duysada geri dönüşünün olmadığını bildiği için bu durumdan sıyrılmak ve kendisini aklamak uğruna yeni bir plan yapmak zorundadır.

imdb top 250 film listesinin 111. sırasında bulunan Çifte Tazminat filmi, Türkçe altyazılı film izle kalitesi ile sunulmuştur. hdfilmizle7.com iyi seyirler diler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın