663 Görüntülenme
6.4 IMDB Puanı

Güzel ve Çirkin izle

(Beauty and the Beast)
Yönetmen
Senaryo Sandra Vo-Anh, Christophe Gans, Jeanne-Marie Leprince de Beaumont
Ödüller 1 ödül & 3 Adaylık.

Güzel ve Çirkin Film Konusu


Elindeki tüm varlığını mavi derinliklerde kaybeden bir adam yaşadığı bölgeyi terkederek daha küçük bir kasabaya taşınıdr.. Burada 6 kızıyla birlikte yaşamaya başlar ama, başından bela eksilmez.. Bir yerden Gül çalar ve bölge lideri Çirkin, tarafından ceza alır.. Fakat babasına çok düşkün olan ve ailenin en küçük kızı olan Güzel, Çirkin'e bu olaydan kendisinin ceza alması gerektiğini ve suçlu olduğunu söyler.

Amaç ise suçu üstlenip babasını kurtarmaktır.. Teklifi kabul edilir ve Çirkin'in şatosunda yaşamaya başlar.. Şato dışarıdan o kadar soğuk ve ürperticidir ki, herkes oranın büyülü bir krallık olduğunu düşünür ama, aradan geçen zamanda Güzel, şatonun ve Çirkin'in samimi sıcaklığına alışacaktır.. Güzel ve Çirkin yakın zamanda birbirlerine alışırlar.. Çirkin, başından geçenleri yavaş yavaş Güzel'e anlatmaya başlamıştır.

Bir zamanlar yaşadığı şatonun prensi olan Çirkin, bir büyücü tarafından bu hale gelmiştir.. Güzel, tüm bu olanı biteni öğrendikten sonra Çirkin'in eski hayatı ve görüntüsü için mücadele edecektir.

Başrollerinde Fransız sinemasının önemli isimleri olan Vincent Cassel ve Léa Seydoux'in paylaştığı Güzel ve Çirkin filmi, usta Yönetmen Christophe Gans tarafından yönetilmiştir. 24 Mart 2014'te sinemada gösterime giren film Romantik ve Fantastik filmler kategorisinde yer alıyor. Hafif gerilim tonunda'da ilerleyen filmi Türkçe dublaj ve Altyazılı izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz..

Beauty and the Beast - Güzel ve Çirkin – La belle & la bête (2014) izle

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın