HStream HD HStream HD Fragman
180 Görüntülenme
7.0 IMDB Puanı

Bandırma Füze Kulübü izle

Kategori
Bandırma Füze Kulübü 2022 Türk yapımı olan filmi kesintisiz full HD 1080p kalitesinde ücretsiz olarak tek part izleyin. Film konusu: Ülkemizde yaşanan gerçek olaylardan uyarlanan hikayede, oldukça kısıtlı imkanlara ve karşılaştıkları tüm engellere rağmen gökyüzüne füze göndermeyi kafalarına koyup hedefleyen bir grup Bandırmalı gencin eşsiz hikayesi konu edilmektedir.

1950’lilerin zamanın uzaya karşı merak ve ilgi en üst seviyeye çıkmıştır. Başta Sovyetler ve ABD olmak üzere Asya'dan Avrupa'ya kadar pek çok ülkede uzay çılgınlığı yaşanmış ve bir dizi uzay programları başlatılmıştır. Bir çok güçlü ülke bilinmezlerle dolu semanın ötesine geçebilmek için kıyasıya bir mücadeleye girişmişlerdi. 1957'de ise herkesin aklını başında alan bir olay gerçeklemiş ve Sovyetler Sputnik ile uzaya ilk roket gönderen ülke ünvanını kazanmıştır. Ardından ise ABD ikinci ülke olarak tarihe geçmeyi başarmıştır. İşte böyle yılların yaşandığı bir dönemde Türkiye'nin Bandırma şehrinde yaşan bir grup liseli genç ve arkadaşları, inanılmaz bir hayal üzerine bir araya gelmişlerdir. Sputnik'ten ilham alan gençler, hayallerinin ötesine geçmeye karar verirler. Bir başlarına maddi ve devlet desteği olmadan imkansızı başarmak adına Bandırma Füze Kulübünü kurmuşlardır. Bu film ise bu unutulmayacak hikayeden uyarlanarak beyazperdeye aktarılmıştır.

Senaryosunu Mert Dikmen ve Mustafa Uslu'nun yazdığı filmin yönetmen koltuğunda ise Ömer Faruk Sorak yer almıştır. Oyuncu kadrosunda Erkan Kolçak Köstendil, Aslı Bekiroğlu, Atay Yıldız, Alina Boz, Deniz Can Aktaş gibi isimlerin yer aldığı Yerli filmi, dram ve tarih türlerinde yer almaktadır.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın