Türkçe Dublaj Altyazılı Fragman
896 Görüntülenme
7.8 IMDB Puanı

Avatar izle

(Avatar)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Dune, Lightstorm Entertainment, Ingenious Film Partners
  • Film Süresi 162 dakika
Yönetmen
Senaryo James Cameron
Ödüller 3 Oscar Kazandı. Diğer 86 ödül & 130 adaylık.
Avatar Film Konusu;

İnsanların farklı gezegenlerdeki arayışlarına sonuç olarak işaret eden Pandora nihayet bulunmutur. Bir takım bilin insanı ve Asker ordusu bu gezegeni yakından takipe almaya başlamıştır. Daha önce bu çalışmada bulunan bir bilim adamı ölünce yerine DNA'ları uyuştuğu için iki kardeşi Jake Sully geçecektir. Jake felçlidir ve vucudunun yarısını kullanamamaktadır. Pandorada geliştirilen avatarlara girerek yerel halk olan Navi ile kaynaşarak onlardan bilgi edinmektedirler. Navi çok farklı ve muhteşem bir doğaya sahiptir ve taptıkları Eva ise onların yaşam merkezidir. Jake komutanla anlaşma yaparak yerel halk hakkında bilgi toplamaktır çünkü komutan ona bacaklarını geri vereceğini vaaddetmiştir.

Fakat Avatar'ına girip Navi halkıyla tanışan Jake onların prensesi Neytiri ile farklı bir iletişim kuracak ilerleyen süreçte ise birbirlerine aşık olacaklardır. Zaman daraldıkça Navi Halkı ve Eva büyük tehlike altına girer Neytiri ihanete uğradığını anladığında yıkılır, fakat Jake çoktan pişman olmuş ve bu savaşta ait olduğunu hissettiği Navi halkı uğruna savaşmaya başlayacaktır. Askerler Pandoraya tüm gücü ile saldırırken Nav halkı yaşam alanını korumak için elinden geleni yapacak Jake, önderliğinde bu savaşı kazanmaya çalışacaktır.

Diğer yandan bu projenin botanik kısmında yer alan bayan Dr. Grace Augustine olanları en başından beri yakından takip ettiğinden Navi halkına yardımcı olmak için ekibi ile birlikte savaş alanına gelmek için yola çıkar, fakat komutan bu durumu farkedince onu saf dışı bırakmak için öldürmeye karar verir. En azından Avatar'ları güvenli bir yere taşıyan ekip'in son kalan üyeleri ise Jake'ye destek olmak ve Pandorayı savunmak için yasalara karşı gelerek bir savaş uçağı ile atağa geçecektir. Diğer yandan Anne ve Babasını kaybeden Neytiri ve ağabeyi tüm canlıları savaş alanına toplayarak gemilere saldırmaya başlayacaktır. Heryer ateş içinde yok olmaya başladığında ise tapınağın önüne, efsane ejder kuşuyla inen Jake'den başkası değildir.

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın