Tek Parça HD Fembed Okru Okru Fragman
71,648 Görüntülenme
7.8 IMDB Puanı

Apocalypto izle

(Apocalypto)
Yönetmen
Senaryo Mel Gibson, Farhad Safinia
Ödüller 3 Oscar Adaylığı. Diğer 9 ödül & 20 adaylık.
Apocalypto Film Konusu;

Gizemini ve mistik havasını her dönemden hissettirmeti başaran Maya uygarlığı, bir çok tanrıya ev sahipliği yapmıştır. Uygarlığın başındaki kral tanrılarına adak sunmak için askerlerini köylülerin yerleşim yerine gönderip yeni köleler getirmesini emreder. Burada Adak çok önemlidir çünkü onları ve uygarlığın başındaki kişiyi koruduğuna inanılmaktadır. Eğer yeteri kadar köle kurban edilip kan dökülmezse, tanrılar gazabını Maya'lar için en şddetli şekilde gönderecektir.

Tabi bu durumdan haberdar olan küçük kabileler her zaman diken üstünde huzursuz ve dikkatli bir şekilde yaşamaya çalışmaktadır. Oldukça şirin bir köyde hayat süren Jaguar Paw ve ailesi geleneklerine oldukça bağlıdırlar. Ormanda avlanıp, yaşam kaynaklarından olan yiyeceğe ulaşmaktadırlar. Paw'ın sevgili karısı hamile olduğundan, sevinçleri hayli yüksektir. Fakat bu huzurlu köyde mutluluk, askerlerin baskın yapması ile son bulacak herşey allak bullak olacaktır.

Paw yakalanmadan önce hamile karısını ve biricik oğlunu bir kuyuya indirir ve onları kendince korumaya alır. Yakalanan tüm köleler toplanarak bir avlanma mekanizmasına dönüştürülürler. Kimisinin direkt boynu kesilip kanı etrafa saçılırken kimiside ok atılarak öldürülmektedir. Bu düellodan bir fırsat yakalayan Paw kaçmayı başararak ormana doğru koşar fakat, askerlerde ordu şeklinde onu takip eder. Diğer yandan derin bir kuyuda çocuğuyla çaresizce bekleyen hamile karısının en büyük sınavı, sağanak şeklinde yağan yağmurun kuyuda birikintiye uğraması ile birlikte doğumda başlamıştır. Paw'ın tüm engelleri aşıp hem karısını, hem çocuklarını su dolu kuyudan kurtarmak zorundadır.

23 Mart 2007 yılında gösterime giren film, 7.8 imdb puanı ile, Aksiyon ve Macera filmleri türünde yer alıyor. Başrol kadrosunda; Gerardo Taracena, Raoul Max Trujillo, Dalia Hernández isimlerine yer veren filmin yönetmen koltuğunda ise, sinema dünyasının altın isimlerinden Mel Gibson oturuyor. Usta oyuncu müslüman olduktan sonra birçok yapım şirketi yada farklı platformlarda ki, film şirketleri tarafından dışlansada, bir Mel Gibson, olmak o kadar kolay değil. Kendi yapımları ile ön plana çıkmaya devam eden usta oyuncunun son ve en etkili eseri ise, Savaş Vadisi filmidir. Bu film ile sinema vizyonunu altüst eden yıldız oyuncu, tüm övgüleri sonuna kadar hakediyor. Seyredeger.com iyi seyirler diler..

Resimler 6

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

207 yorum