1,394 Görüntülenme
6.6 IMDB Puanı

12 Savaşçı izle

(12 Strong)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Yapım Şirketi Alcon Entertainment, Jerry Bruckheimer Films, Black Label Media
  • Film Süresi 130 dakika
Yönetmen
Senaryo Ted Tally, Peter Craig, Doug Stanton
12 Savaşçı Film Konusu;

ABD'ye düzenlenen kanlı eylemin hemen ardından ordu kuvvetleri, 12 kişiden oluşan bir ekip hazırlar. Bu ekip ölümden korkmayan korkusuz, 12 Savaşçı'dan oluşuyor ve takım lideri Mitch'tir. Görev son derece titizlikle yürütülen ve fazlasıyla tehlikeli bölgededir. Askerler Afganistan topraklarına adım atar ve hemen operasyon için plan yapılır. Kendilerine Afgan Askerlerinin'de katılacağı bir ekip kurulur. Dağlık ve çok tehlikeli bir yerde mevzilenen taliban askerleri ancak, Afganintanlı askerlerin yardımıyla bulunabilir. Fakat yer çok sarp ve kayalıklarla dolu olduğu için Afgan askerlerinin hiyeraşisine uymaları gerekiyor. Araçla her yere gidilemeyeceği, helikopterin'de düşürülme ihtimali olduğu için herkes at binmelidir.

Asimetrik savaş sahnelerine mi bakalım, muhteşem efektlerle bütünleşen diğer sahnelere mi, gerçekten kararsız kalıyor insan. Film ABD'li özel askerlerin taliban güçleriyle çatışmasını ele alıyor. Gerilla kuvvetleri ile dağlık bir alanda çatışmaya giren Amerikalı Yeşil Bereliler olarak bilinen 12 Savaşçı sizlerle.

2018 yapımı filmde Chris Hemsworth, Michael Peña, Michael Shannon, Navid Negahban isimlerini izlerken tanıdık isimle hemen gözünüze çarpıyor. (Chris Hemsworth) Thor filmi ile tanınan sarı çocuk mesela.. Yönetmen koltuğunda bu tarz fillerle izleyiciyi tipik savaş filmlerine aşina eden, Nicolai Fuglsig ismini görüyoruz. Dram ile açılışı yapan film, sazı aksiyon sahnelerinin ele almasıyla, daha sonrasında ise tozun toprağın içinde kanla bütünleşen savaş sahnelerine dönüşerek izlemeden ölme cinsine bürünüyor.. Fazlasıyle gerici ve itici sahneleri olmadan çok rahat ilerleyen, sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film. Yabancı adı 12 Strong Seyredeger.com farkıyla serviş edilmiştir. İyi seyirler dileriz..

Resimler 3

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

28 yorum